Hiiumaa 15. külade päev

Postitatud 26/06/2018

Hiiumaa 15. külade päev

Laupäeval, 16. juunil, toimus Kõrgessaare mõisapargis Hiiumaa 15. külade päev.
Osalejaid tervitasid Hiiumaa vallavanem Reili Rand, MTÜ Ühendus Kodukant Hiiumaa juhatuse esinaine Ester Tammis ja Kõrgessaare osavalla vanem Üllar Laid. Päeva jooksul sai testida oma merepääste ja tuleohutuse alaseid teadmisi, saada infot Eesti Naabrivalve tegemistest, meisterdada koos MTÜ Jääk ja Praak juhendajatega, kuulata Maire Forseli (Leisi Lapikoda) ettekannet ettevõtluse võimalikkusest maal ja soetada omale meelepärast käsitöö- ja omatoodangu müüjatelt. Kultuurilist meelelahutust pakkus naisrahvatantsurühm Ungrulust Helgi Taelma juhendamisel ning Kärdla Nukuteater ja Kersti Ojasalu. Toeka ja väga maitsva külade päeva supi keetis Aimi Aromatova oma naiskonnaga. Päeva lõpetas ettevalmistusena Hiiumaa esimeseks öölaulupeoks väike ühislaulmine Ingrid Purge ja Valter Parve eestvedamisel.
MTÜ Ühendus Kodukant Hiiumaa tänab kõiki külade päeval osalejaid, päevajuht Artur Valku, esinejaid, töötubade läbiviijaid ja laadal kauplejaid ning kõiki, kes aitasid meid selle toreda päeva korraldamisel ja läbiviimisel.
Ja nagu ütles vallavanem Reili Rand külade päeva avades ja Ester Tammisele külakaigast üle andes, kutsub Kärdla järgmisel aastal külarahva külla! Kohtumiseni Kärdlas!
Külade päeva korraldamist rahastab rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Hiiumaal tuleb Külade päev – artikkel Hiiu Lehes 15.06.2018