Eesti külade XIV Maapäev Nelijärvel 6.-7.august2022

Postitatud 06/09/2022

Eesti külade XIV Maapäev Nelijärvel 6.-7.august2022

Eesti külade XIV Maapäeval Nelijärvel osales ka Hiiumaa üheksaliikmeline delegatsioon.

Enne Nelijärvele jõudmist külastasime Ääsmäe küla, kus meid võtsid vastu Saue vallavanem Andres Laisk ja Ääsmäe Külakogu juht Ave Kruus ning Aldo Tatter, kes tutvustas Ääsmäe Kärajamaja ning Külakogu toimetamisi ja läbi viidud projekte.

Peale Maapäeva avatseremooniat Nelijärvel jagunesid osalejad töötubadesse, et välja pakkuda sõnumid valitsusele/riigikogule, KOVidele ja külaliikumisele järgnevaks 2 aastaks. Päev lõppes õhtusöögiga “Harjumaa maitsed”, kus osales Vabariigi President ja esines folkansambel Uurikad ning õhtu jätkus peoga Harjumaa moodi ehk “Pealinna tulede kumas” ansambli Väliharf saatel.

Teisel päeval, peale hommikuvõimlemist ja hommikusööki, toimus Märt Treieri juhtimisel arutelu “Aeg on alla laadida maaelu uus versioon 2,0”, millel osalesid Kohtla-Nõmme kooli direktor Mariliis Oder, Äksi kogukonna eestvedaja Tiina Tambaum, Eesti aasta küla 2021 Viskla külavanem Erkki Karjamaa ning küla- ja põllumees Navi külast Võrumaalt Ivari Padar.
Peale arutelu toimus töötubade tulemuste hääletus ja esitleti hääletamine tulemusi – Külaliikumise suunised aastani 2024 (järgmise Maapäevani).
Kuulutati välja järgmise Maapäeva korraldaja – kahe aasta pärast sõidame Võrumaale! ja enne koduteele asumist anti delegatsioonidele üle leivaküla üllatus Harjumaa moodi.
Maapäeva lõputseremoonial osalesid maaeluminister Urmas Kruuse, siseminister Lauri Läänemets ja riigihalduse minister Riina Solman.

Täname Külaliikumise Kodukant juhatust ja Harjumaa Kodukanti toreda ja hästi korraldatud Maapäeva eest!

Hiiumaa delegatsiooni sõitu toetas kohaliku omaalgatuse programm.

Fotod Jaanika Iljas