Hiiumaa Kodukant kutsub õppereisidele

Postitatud 12/09/2016

Külakogukond on osa vallast ja valda ilma kogukondadeta ei saa eksisteerida. Et külaelu kestaks, ei tohi külakogukondade jõud muutuvas ajas nõrgeneda. Meil on õigus ja soov koos vallavalitsejatega teha algatusi kohaliku elu korraldust puudutavates küsimustes. KÜSK-i poolt rahastatud projekti “Hiiumaa külade elujõud muutuvas ajas” toel on meil võimalus arendada oma teadmisi ja oskusi, kohtudes teiste piirkondade kogukondadega ja õppides nende kogemustest.
Kutsume aktiivseid külaelu eestvedajaid ja valdade arendustöötajaid:
1) kahepäevasele õppereisile Avinurme.
Reis toimub 30.09 –1.10. 2016. Kohtume Avinurme Külavanemate Kojaga, et saada teada, kuidas nad koostööni jõudsid ja mida see on kogukonnale andnud. Ühtlasi külastame Avinurme Elulaadi Keskust ja Avinurme Puiduaita. Kahepäevase reisi omaosalus on 30 eurot.
2) Ühepäevasele õppereisile Saaremaale.
Reis toimub 14.oktoobril. Kohtume Leedri külaseltsi eestvedajatega. Meid huvitab, kuidas jõuti hästitoimiva kogukonnani, milliseid teenuseid külaselts pakub ja kes on tarbijad. Külastame ka Karala külaseltsi. Omaosalus on 10 eurot.

Meie partnerid on väitnud, et ka neil on meilt õppida: külade ajaloo talletamist, viljakat ja väljapoole paistvaid ühistegemisi (Kassari Kutuurineljapäevad alates 2014.a.), vabatahtlike aktsioonid jne. Teeme ettevalmistusi sõprus- ja koostöölepingu sõlmimiseks, millest sünnib kasu mõlemale osapoolele. Sõprus- ja koostöösuhted ergastavad nii mandri kui ka saarerahvast, tarkuse- ja kultuuriterad pudenevad siis ja sinnapoole vett.

Õppereisidele registreerimine ja rohkem infot tel. 5648 7057 või info@vetsitall.ee, Ester

 

kysk_logo