Vabatahtlik töö naiste teha

Postitatud 29/11/2013

Vabatahtlik töö naiste teha

Hiiu Leht

Vabatahtlike tunnustamispeol ütles Eesti külaliikumise Kodukant üks juhte Eha Paas, et Eestis on vabatahtlik töö jäetud naiste teha.
Seda reeglit kinnitab tänavune erand – tänavu tunnustatud Hiiumaa vabatahtlike nimekirjas on üheksa meest ja viis naist.
Kodanikuühiskonna toetaja tänukirja sai 35 aastat Kõrgessaare vallasekretärina töötanud Ludmilla Träder.
Tänukirja said järgmised vabatahtlikud: MTÜ Hiiu Kaarel ja Leena juhatuse esinaine Helgi Reede, Emmaste jalgpallitreener Tõnis Saar ja jalgpallikohtunik Toomas Tubi, EELK Käina Martini koguduse liige Küllo Jaanimägi, Kaigutsi külaseltsi liikmed Tiina, Enn, Martin ja Markus Veem, Valgu külaseltsi ja Kodukant Hiiumaa juhatuse liige Heli Üksik, Kõrgessaare raamatukoguhoidja Leida Pielberg, Tubala külaseltsi asutaja ja külavanem Viktor Rõbtšenko, Pühalepa motoklubi eestvedaja Ivo Lõppe ja Hiiumaa mudeliklubi juhendaja Andres Laanejõe.
Parimaks vabatahtlikuks organisatsiooniks valiti MTÜ Kuulikodu, mis propageerib loomasõbralikku elulaadi ja tegeleb kohalike loomade kaitsega. Parimateks kodanikeühendusteks kuulutati MTÜ Hiiumaa Jalgpall ja MTÜ Hiiumaa Lastekaitse Ühing.
Hea algatuse aukirjad said MTÜ Tubala Anagama ja MTÜ Hiiumaa Kino, pärandikandjatena tunnustati MTÜd Kassari haridusselts ja EELK Reigi Jeesuse kogudust.
Kodukant Hiiumaa ja SA Tuuru tunnustasid parimaid vabatahtlikke ning kodanikuühendusi esmaspäeval Käina huvi- ja kultuurikeskuses.
Euroopas on 100 miljonit vabatahtlikku. Eestis on kõige rohkem vabatahtlikke seotud külaliikumisega, Euroopas aga on vabatahtlikud enim kaasatud spordis. “Eestis seisab vabatahtlik töö rohkem naiste õlul, kes tagavad kohapeal nii mõnegi puuduoleva teenuse,” ütles Eha Paas tunnustamisepeo kõnes.
Hiiu maavanem Riho Rahuoja ütles, et vabatahtliku töö tegijad lõid kaasa ka Hiiumaa arengustrateegia koostamisel ja hakkavad ka seda täitma, viidates MTÜdele, kes strateegia juba allkirjastanud.

Helja Kaptein, Hiiu Leht