Esmaspäeval tunnustati vabatahtlikke ja kodanikuühendusi

Postitatud 26/11/2013

Esmaspäeval tunnustati vabatahtlikke ja kodanikuühendusi
Esmaspäeval tunnustati Käina huvi- ja kultuurikeskuses parimaid vabatahtlikke ning kodanikuühendusi. Tunnustamine oli põimitud vendade Elmide musitseerimisega.

Parimad kuulutas välja Hergo Tasuja, keda aitasid Kodukant Hiiumaa esimees Ester Tammis ja Tuuru juhataja Kristjan Arunurm.

Vabatahtlikest said aukirja Helgi Reede (MTÜ Hiiu Kaarel ja Leena), Tõnis Saar (Emmaste noored jalgpallurid), Toomas Tubi (jalgpallikohtunik), Küllo Jaanimägi (EELK Käina Martini Kogudus), Tiina Veem ja tema pere, Enn, Martin ja Markus (Kaigutsi külaselts), Heli Üksik (Valgu kant), Leida Pielberg (57 aastat raamatukogus töötanud), Viktor Rõbtšenko (Tubala kant), Ivo Lõppe (motospordi edendaja Pühalepas)  ja Andres Laanejõe (mudellennunduse edendaja).

Parimateks kodanikuühendusteks kuulutati MTÜ Hiiumaa Jalgpall ja MTÜ Hiiumaa Lastekaitseühing. Hea algatuse aukirjad said MTÜ Tubala Anagama ja MTÜ Hiiumaa Kino.
Pärandikandjaina tunnustati MTÜd Kassari Haridusselts ja EELK Reigi Jeesuse kogudust. Kodanikuühiskonna toetaja aukirja sai 35 aastat vallasekretärina töötanud Ludmilla Träder.
Parim vabatahtlik organisatsioon on tänavu MTÜ Kuulikodu.

Eha Paas Eesti Külaliikumise Kodukant vabatahtliku valdkonna teemajuht rääkis Hiiuelule antud intervjuus, et kui mujal Euroopas tegutseb vabatahtlikema rohkem mehi, siis meil on see naiste õlul, erinevus Euroopast on seegi, et kui mujal panustavad vabatahtlikud enim spordi valdkonda, siis meil tegeldakse valdavalt külaelu edendamise heaks.

Hiiumaa kodanike ja kodanikuühenduste tunnustamispäeva korraldasid Ühendus Kodukant Hiiumaa ja SA Tuuru.

Vaata lisa

Urmas Lauri, Hiiuelu