VANUS EI LOE! ELUKESTEV ÕPE HIIUMAAL vol 2

Postitatud 06/03/2024

VANUS EI LOE! ELUKESTEV ÕPE HIIUMAAL vol 2

Ühendus Kodukant Hiiumaal on hea meel teatada, et meie kohaliku omaalgatuse programmi 2023. aasta sügisvooru esitatud taotlus „Vanus ei loe! Elukestev õpe Hiiumaal vol 2“ on saanud positiivse rahastusotsuse.

Projektiga jätkub eelmisel aastal pilootprojektina alanud Hiiumaa eakatele suunatud loengute ja õpitubade sari, et säilitada vanemaealiste elurõõmu ja hakkamasaamist ning huvi oma tervise ja ühiskonnas toimuva vastu. Üle Hiiumaa viiakse läbi kaheksa erinevat loengut ja õpituba, mille teemad pakkusid välja suures osas eelmisel aastal pilootprojektis osalenud eakad ise. Käesoleva projekti teemadeks on turvalisus, tervis, juriidilised teemad, liikumine, käelised tegevused ja aiandus.
Alustasime 29. novembril Kärdla kinosaalis kus piirkonnapolitseinik Helle-Triin Nisumaa rääkis libakõnede ja raha väljapetmiste teemal ja Kärdla komando pealik Martin Kõmmuse teemaks oli valmistumine ja valmisolek kriisideks. Osales 23 inimest kes aktiivselt teemadele kaasa mõtlesid ja küsimusi esitasid.
12. detsembril valmistusime jõuludeks ja tegime Kuriste seltsimajas Mae Kivilo juhendamisel jõulukaunistusi.
Peale jõulupühade ja aastavahetuse pidulaudu ootab 18. jaanuaril ees väike liikumise õpituba – Katrin Kivivuori Kõrgessaare VAKist tutvustab ja õpetab toolitantsu.
Veebruaris räägib Ingrid Purge üksindusest ja üksildusest nii vanadel kui noortel. Märtsis on teemaks tervis ja proviisor Krista Jaanimägi räägib toidulisanditest ja vitamiinidest – kas need on ka vanemas eas vajalikud ja kui on, siis kellele ja kuidas? Aprillis on lubanud notar Maira Kattel jälle tulla rääkima juriidilistel teemadel. Loengusari lõppeb mai lõpus või juuni alguses aiandusteemaga ja siis külastame Kaja Vainumäe koduaeda Kärdlas, kus loodetavasti just sel ajal õitsevad imelised rododendronid. Loengute ja õpitubade kuupäevad alates veebruarist on veel kooskõlastamisel ja avaldame need kohe kui kokkulepped on sõlmitud. Kaheksas, esialgu oktoobrisse kavandatud, loeng lükkub 2024. aasta kevadesse ja selle teema ning toimumisaeg on täpsustamisel.
Kõikide loengute ja õpitubade algusaeg on kell 16.00. Loengud ja õpitoad on osalejatele tasuta!
Eelmise projekti lõpus käisime aktiivsemate loengutel ja õpitubades osalejatega Pärnus tutvumas Pärnu Väärikate Ülikooli tegemistega. Selle projekti aktiivsematele osalejatele on plaanitud 18. mail 2024 inspireeriv väljasõit Türi lillelaadale.

Ootame osalema kõiki eelmisel aastal osalenuid ja loodame, et võtate ka mõne sõbra kaasa!

Heli Üksik
Ühendus Kodukant Hiiumaa
juhatuse liige

Artikkel ilmus ajalehes Hiiu Leht 21.11.2023 ja Hiiumaa Teataja 2024. a jaanuari numbris