Avatud külaväravad

Postitatud 21/06/2012

Avatud külaväravad

Tänavu suvel toimub Eesti Külaliikumise Kodukant eestvõttel Avatud külaväravate päev. Külaväravad avab igast maakonnast kaks piirkonda – 30 kohta üle Eesti. Nende seas avab 21. juulil oma väravad ka Kassari saar oma nelja külaga: Orjaku, Kassari, Esiküla ja Taguküla ning Kõpu külad.

“Avatud külaväravad” on laiemale avalikkusele mõeldud külaliikumist tutvustav projekt, mille eesmärk on tutvustada erinevaid külasid Eestimaal, muuta külad, nendes tegutsevad aktiivsed inimesed, seltsid, ettevõtjad nähtavamaks ning anda kogukonna tegevustele laiemat kõlapinda mitte ainult oma piirkonnas, vaid ka teistes maakondades ja linnades.
Ühte näidet toimivast külakogukonnast saab näha ja selle tegemistest osa saada iga inimene, kes seab suvel, 21. juulil oma sammud Kassarisse. Kassari saare külad koostavad selleks päevaks ühise päevakava ja juba praegu võib öelda, et tulijaid ootab palju põnevat: erinevad töötoad, ühe päeva kohvikud, näidend, toidukorvi oksjon, kila-kola laat, loterii, ringkäigud külades kohalikest elanikest giidide käe all ja näitused. Kuna samal ajal toimub ka järjekordne festival Hiiu Folk, ühendame üritused ja õhtu lõpeb Kassari kiigeplatsil Hiiu Folgi raames toimuvate kontserditega. Ootame Kassari saare külade inimesi kaasa lööma ning valla ja maakonna inimesi kassarlasi toetama. Kui kellelgi on oma ideid Avatud külaväravate Kassari saare ürituse päevaplaani lisamiseks, on teada anda mõni näitamist väärt koht ehk tegemine või tahtmist projektis kaasa lüüa, võtke ühendust projekti koordinaatoriga meiliaadressil anna.lipp@mail.ee . Oodatud on kõigi ideed ja abi.
Märkige oma kalendris 21. juuli juurde meelespea ning jääge ootama täpsemaid tutvustusi küladest ja külades toimuvast. Peagi saab kõigest lähemalt lugeda kodulehelt www.kylad.ee .
Kassari külade ühisüritust korraldavad koostöös Kodukant Hiiumaa, Kassari Haridusselts ja Orjaku
Külaselts. Projekti rahastab Kodanikuühiskonna sihtkapital (KYSK) http://www.kysk.ee/?s=810 ning ettevõtmist toetab põllumajandusministeerium.