Hiiumaa Kodukandi vabatahtliku tegevuse aktsioonid Ühisnädala raames 2014. a

Postitatud 02/11/2014

 

 

25. novembril Käina vallas MTÜ Samaaria Eesti Misjon heaks ( tegemist on MTÜ hooldekoduga, kus on 15 kohta ja need on pidevalt täis).
Tegevused – puude saagimine, lõhkumine ja ladustamine. Heki pügamine, haljastustööd.
Osaleb 2 ühendust ja 30 vabatahtlikku. Päeva lõpus vestlusrng uute vabatahtlikega: kas saime tunda rõõmu oma tööst ja rahulolu tehtust.
Loodame pikemale järelmõjule Samaaria hooldekodu abistamises.

26. novembril Hiiu vallas Kiduspe kabeli ümbruse korramine. Kabel oli kaua kasutuseta. Viimased kolm aastat  on Kiduspe kabel Suureranna seltsingi halduses. Seest on kabeliruum suudetud enam-vähem korda teha. Ümbrust korrastati viimati 38.a tagasi.
tegemist on madala kohaga. Hiiumaa Teedevalitsus on lubanud aidata pinnasetäidisega. Vabatahtlikke on vaja pinnase laialiajamiseks ja tasandamiseks, parkimisplatsi rajamiseks. Kui ilm lubab, siis värvime ära aknaraamid.
Osaleb 2 ühendust ja 20 vabatahtlikku.
Tööpäeva lõpus vestlusring uute vabatsahtlikega. Jagame mõtteid, mida saaks ja oleks vajalik edaspidi kabeli juures ja ümber teha.

Meie tegevuskava on vastu võetud MTÜ Ühendus Kodukant Hiiumaa üldkoosolekul 26. juunil 2014.a ja on üheks osaks Eesti Külaliikumine Kodukant Ühisnädla tegevuskavas.