KÜSK hakkab koordineerima maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultante.

Postitatud 02/06/2015

Alates 1. juunist koordineerib KÜSK maakondlikes arenduskeskustes töötavate vabaühenduste konsultantide võrgustikku, võttes selle ülesande üle Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. Muudatus aitab tagada, et kodanikuühendustele pakutavad tugiteenused oleksid tõhusad ja jõuaksid paremini sihtrühmani.

„Vabaühenduste konsulteerimise koordineerimine KÜSKi kaudu võimaldab meil senisest paremini tajuda nende vajadusi ja operatiivselt reageerida ühenduste ootustele nii nõuannete, tugitegevuste kui ka rahastamise kaudu,“ kommenteerib KÜSKi juhtaja Agu Laius valdkonna ülevõtmist EASilt. Teenused, mida konsultandid vabaühendustele pakuvad, jäävad samaks.

Igas maakonnas töötavad vabaühenduste konsultandid pakuvad kodanikuühendustele ja –algatustele tugitegevusi nende kogu arengutsükli ulatuses ning kannavad hoolt, et vabaühendustele oleks kõikjal Eestis tegutsemiseks soodne keskkond.  Muuhulgas nõustavad nad vabaühenduste juhtide inspireerimise,  organisatsiooni asutamise ja lõpetamise, tegevusvõimekuse tõstmise jpm teemadel.

Arenduskeskuste vabaühenduste konsultantide poolt pakutav info, sealhulgas korduma kippuvad küsimused, teave lähenevate koolituste ja saabuvate projektikonkursside tähtaegade kohta ning olulisemad kodanikuühiskonna valdkonna uudised, on koondatud portaali mty.arenduskeskused.ee. Vabaühenduste konsultantide kontaktid on leitavad siit.

Konsultatsiooni- ja infotegevused on igas maakonnas kõikidele vabaühendustele tasuta. Seda toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium.

Lisainfo:

Marten Lauri
MTÜ konsultantide koordinaator
SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
656 0487; 5907 4104
marten@kysk.ee